INTERNETSKI ČASOPIS
OŠ STJEPANA RADIĆA - BIBINJE

Čitanjem do zvijezda - do nacionalne razine u Čakovcu

Da se čitanjem mogu dosegnuti zvjezdane razine zna svaki strastveni čitatelj,

a to su dokazale i naše učenice koje su dostigle državnu razinu natjecanja Čitanjem do zvijezda. Ove godine na natjecanju su sudjelovale učenice 7.b razreda Ana Mikulić i Rebeka Šindija  te učenica 8.b razreda Cvita Sorić. Natjecanje je održano 3.svibnja u Čakovcu, a sudjelovalo je čak 36 škola iz cijele Hrvatske. U kategoriji ispita znanja naš trojac je osvojio izvrsno 10. mjesto, a u kategoriji izrade i predstavljanja kreativnog uratka tj. plakata,  Cvita je osvojila 14. mjesto.

Ovo je druga godina zaredom otkako naša škola sudjeluje na ovom jedinstvenom natjecanju, a prvi put da smo dosegli „zvjezdanu razinu“ državnog natjecanja. Ove godine učenici su čitali tri romana za mlade i to Vezanje tenisica s jednom nepoznanicom  spisateljice Julijane Matanović, Ljeto na jezeru Čiču Jadranke Tihi Stepanić i Blizanke Ericha Kaestnera. U pismenom dijelu natjecanja učenici rješavaju ispit na temelju pročitanih djela te se zbrajaju  bodovi svih triju učenika koji predstavljaju školu, a u kreativnom dijelu jedan učenik izrađuje i predstavlja plakat inspiriran pročitanim romanima.

Marijana Pavić

 

   

Free Joomla Lightbox Gallery